خوابگرد قدیم

درخواست آزادیِ جواد ماه‌زاده

۲۲ آبان ۱۳۸۸

بیش از پنجاه نویسنده، منتقد و روزنامه‌نگار ادبی در نامه‌ای به رییس قو‌ه‌ی قضاییه خواستار آزادی جوادماه‌زاده، نویسنده و منتقد ادبی شدند. متن نامه را می‌خوانید:

 به آگاهی می رسانیم که نزدیک یک ماه از بازداشت جواد ماهزاده ، نویسنده و منتقد ادبی کشورمان می گذرد. او یکی از فعال‌ترین منتقدان ادبی و فرهنگی کشورمان است که علاوه بر نقد داستان و رمان، رمانی با نام «خنده ات را از من بگیر» نیز منتشر کرده است. متأسفانه در این مدت، جامعه‌ی ادبی و فرهنگی کشور در بی‌اطلاعی کامل از وضعیت او به سر می‌برد و هیچ توضیحی درباره‌ی بازداشت او داده نشده است. 

بازداشت این نویسنده در طول یک ماه اخیر پرسش‌های بسیاری را بین نویسندگان و فعالان ادبی و هنری ایران به وجود آورده است و علی‌رغم تاکیدات مقامات بر رعایت قانون در بازداشت‌های اخیر، تا کنون از سوی مراجع قضایی دلیلی برای بازداشت وی اعلام نشده و همین بر ابهامات افزوده است. بازداشت یک نویسنده، نه تنها به دلیل ابهام‌های قانونی سوال‌برانگیز است که در افکار عمومی نیز معنایی نمادین دارد و تداوم چنین رفتاری به زیان کشور است. ما امضاکنندگان این نامه از مقامات قضایی انتظار داریم که ضمن رعایت حقوق قانونی این نویسنده، زمینه‌ی آزادی او را هر چه سریع‌تر فراهم کنند.

شمس آقاجانی، مریم آموسا، امیر احمدی آریان، پگاه احمدی، محمدهاشم اکبریانی، امیلی امرایی، سهام‌الدین بورقانی، علیرضا بهنام، فتح‌الله بی‌نیاز، یونس تراکمه، رویا تفتی، حامد حبیبی، سپیده جدیری، الهه خسروی، امیرحسین خورشیدفر، نیلوفر رستمی، پدرام رضایی‌زاده، رویا زرین، محسن سراجی، بلقیس سلیمانی، علی اصغر سیدآبادی، علی شروقی ، محمدحسن شهسواری، حسین شیخ‌الاسلامی، سجاد صاحبان‌زند، کمال صادقی، فرزانه طاهری، احسان عابدی، جواد عاطفه، پوریا عالمی، علی عبداللهی، سعید عباسپور، یوسف علیخانی، سینا علی‌محمدی، متین غفاریان، علیرضا غلامی، مهدی فاتحی، حسن فرهنگی، گیسو فغفوری ، کاوه فولادی، خجسته کیهان، سهیل محمودی، سیدابوالحسن مختاباد، مریم مهتدی، مریم منصوری، سپینود ناجیان، رضا نجفی، پیمان هوشمندزاده، امیرحسین یزدان‌بد، مهدی یزدانی‌خرم.

این مطالب را هم خوانده‌اید؟

بدون نظر

شما هم نظرتان را بنویسید

Back to Top