خوابگرد قدیم

در‌س‌گفتارهایی درباره‌ی سعدی، از فروردین‌ماه در شهر کتاب

۱۸ اسفند ۱۳۸۷

بیش از دو سال است که در روزهای چهارشنبه، درس‌گفتارهایی درباره‌ی شاعران بزرگ فارسی در شهرکتاب برگزار می‌شود و با پایان درس‌گفتارهایی درباره‌ی فردوسی، از فروردین‌ماه درس‌گفتارهایی درباره‌ی سعدی آغاز خواهد شد.

علی‌اصغر محمدخانی معاون فرهنگی شهرکتاب در این‌باره گفت: این درس‌گفتارها از روز چهارشنبه ۲۶ فروردین و در آستانه‌ی روز بزرگداشت سعدی آغاز می‌شود و با برگزاری ۵۰ جلسه ادامه می‌یابد. وی‌ افزود: سعدی یکی از قله‌های بلند شعر فارسی و زبان سعدی مکمل زبان فردوسی است. آثار سعدی در کنار شاهنامه همواره در دل‌های مردم ایران نفوذ داشته است.

در این ۵۰ جلسه درس‌گفتار، درباره‌ی زندگی و روزگار سعدی، آثار سعدی، تصوف و زبان سعدی، پندها و اخلاق در آثار سعدی و طنز سعدی بحث می‌شود و سعدی‌شناسان و استادان برجسته به تفصیل گلستان، بوستان و غزلیات را شرح و تحلیل می‌کنند.

معاون فرهنگی شهرکتاب افزود که تاکنون ۱۱۰ جلسه درس‌گفتار درباره‌ی مولوی و فردوسی در شهرکتاب برگزار شده است و این حرکت در پیوند نسل جوان و مخاطبان با آثار کلاسیک فارسی موثر بوده است.

محمدخانی در پایان به فعالیت‌های فرهنگی شهرکتاب در سال ۱۳۸۷ اشاره کرد و گفت: در سال ۸۷ در روزهای سه‌شنبه بیش از ۴۰ نشست ادبی، فلسفی و نقدکتاب برگزار شده و ۱۵ کارگاه و دوره‌ی آموزشی درباره‌ی رمان، داستان کوتاه، نقد ادبی، ویرایش، فلسفه فیلم، ترجمه، نویسندگی خلاق، حکمت هنر شرق و درباره نویسندگانی چون بکت، بارت، دریدا، جویس تشکیل شده است.


از این پس، خبرهای شهر کتاب را می‌توانید در این آدرس ثابت پی‌گیری کنید.
http://www.khabgard.com/statics.asp?cat=20

این مطالب را هم خوانده‌اید؟

بدون نظر

شما هم نظرتان را بنویسید

Back to Top