جایزه‌ی بهرام صادقی خبر و گزارش

اعلام ۲۰ اثر برگزیده‌ی جایزه‌ی بهرام صادقی در دی ماه

۴ آذر ۱۳۹۴

برخی شرکت‌کنندگان در مسابقه‌ی داستان‌نویسی بهرام صادقی، این‌جا و آن‌جا از زمان اعلام ۲۰ اثر برگزیده می‌‌پرسند. همان‌طور که در گزارش قبلی اعلام شد، استقبال از جایزه به حدی بود که ناگزیر شدیم تقویم جایزه را کمی تغییر بدهیم و یک ماه به زمان داوری مرحله‌ی اول اضافه کنیم. هم‌اکنون من و دوستان بزرگوارم فرشته احمدی و محمدحسن شهسواری، سخت مشغول مطالعه و بررسی آثار مسابقه هستیم و امیدواریم بتوانیم در ابتدای دی‌ماه، ۲۰ اثر برگزیده از میان ۹۰۱ داستانِ رسیده را اعلام و منتشر کنیم.

گفتنی ست در آن زمان، این ۲۰ داستان در فروشگاه کتاب الکترونیک طاقچه نیز منتشر خواهد شد تا کاربران این کتابخوان نیز بتوانند به آثار برگزیده‌ی خود رأی بدهند. نهایتاً در بهمن‌ماه ۱۳۹۴، برندگان نهایی جایزه در دو بخش اصلی هیئت داوران و بخش جانبیِ کاربران طاقچه اعلام و جوایز آن‌ها اعطا خواهد شد. بنا به اعلام قبلی، انتشار نقد مکتوب ۲۰ اثر برگزیده به قلم داوران هم از دیگر برنامه‌های جانبی این جایزه است که در پایان مسابقه انجام خواهد گرفت.

یک گزارش آماری از شرکت‌کنندگان در جایزه بهرام صادقی با معیارهای سن و جنسیت و ملیت و محل اقامت داستان‌نویسان نیز آماده کرده‌ام که در فرصتی مناسب در خوابگرد منتشر می‌کنم؛ گزارشی خام و بدون تحلیل که می‌تواند تصویری کلی به علاقه‌مندان و پژوهشگران بدهد.

khabgard-telegram

این مطالب را هم خوانده‌اید؟

۸ نظر

 • Reply م. ۴ آذر ۱۳۹۴

  سلام؛
  پس دو داور دیگر مسابقه چه نقشی دارند؟ اسمی از آقای پاینده و آقای سناپور در بین داوران نبردید.
  «هم‌اکنون من و دوستان بزرگوارم فرشته احمدی و محمدحسن شهسواری، سخت مشغول مطالعه و بررسی آثار مسابقه هستیم»
  سوال دیگر اینکه خودِ شما هم در داوری و انتخاب آثار نقش دارید؟

  ممنون.

  • Reply خوابگرد ۴ آذر ۱۳۹۴

   اگر متن فراخوان را «با دقت» بخوانید، همه‌ی این موارد در آن به روشنی ذکر شده. این همه بی‌دقتی آن هم از اهل قلم عجیب است.

 • Reply میلاد ۶ آذر ۱۳۹۴

  سلام
  داستانم را که برای مسابقه شما ارسال کرده بودم را برای یک مسابقه درون انجمنی نیز ارسال نمودم و پنج روز پیش در لیست برنده های آن مسابقه قرار گرفت و به خواست بنده از انتشار آن جلوگیری شد و فقط نام آن در فضای مجازی قرار گرفت، با توجه به این موضوع نگرانم که داستانم از روند داوری حذف شود پس خواهش می کنم به این سوال من پاسخ دهید:
  آیا اثر اینجانب از روند داوری حذف خواهد شد؟

  • Reply خوابگرد ۶ آذر ۱۳۹۴

   نه، حذف نخواهد شد.

 • Reply فریبا ۱۰ آذر ۱۳۹۴

  سلام
  من اوایل انتشار این فراخوان داستانم را برایتان ارسال کردم ولی ایمیل تایید دریافت نکردم, آیا به این معنی است که داستانم را دریافت نکرده اید؟

  • Reply خوابگرد ۱۰ آذر ۱۳۹۴

   داستان شما هم در فهرست آثار ثبت شده است.

 • Reply کیانوش گندمی ۱۲ آذر ۱۳۹۴

  سلام.
  کاش می شد مراسم اختتامیه جشنواره را در سالروز درگذشت بهرام صادقی، ۱۲ آذر ماه تشکیل می دادید. این دوره که نشد اما از دوره های بعد این اتفاق را ممکن کنید. ممنون از زحمات شما

 • Reply محمدی ۲۱ آذر ۱۳۹۴

  با سلام
  لطفا اگر مقدور است گذارش آماری که گفته بودید را بر روی سایت قرار دهید. باتشکر
  محمدی از فارسان

 • شما هم نظرتان را بنویسید

  Back to Top