کتاب‌گرد

رپرتاژ: چهره بی‌نقاب تاریخ برای ایران‌دوستان

۱۷ فروردین ۱۳۹۶
چهره‌ی بی‌نقاب تاریخ

با تلاش یکی از ایران‌دوستان و علاقه‌مندانِ فرهنگ و مدنیت ایران، کتابی با عنوان چهره بی‌نقاب تاریخ در راستای ترویج و تقویت فرهنگ ایرانی و آشنایی ملت ایران با آثار و افکار برجستگان ایرانی منتشر شده است. دوستداران تاریخ و فرهنگ ایران‌زمین می‌توانند این کتاب را به عنوان یک هدیه‌ی ارزشمند به دوستان و آشنایان خود تقدیم کنند.

کتاب چهره بی‌نقاب تاریخ حاصل سال‌ها پژوهش شمس‌الله توکلی در آثار ادیبان و پژوهندگان و بزرگان علم و ادب معاصر کشور است که در قالب این کتاب به نتیجه رسیده است. شمس‌الله توکلی، پژوهشگر و مؤلف این کتاب، دانش‌آموخته‌ی زبان و ادبیات فارسی دانشگاه تربیت معلم است و کارشناسی ارشد خود را نیز در رشته‌ی مدیریت دولتی گذرانده و سال‌ها سابقه‌ی فعالیت فرهنگی در آموزش و پرورش و دیگر سازمان‌های فرهنگی دارد.

این کتاب در چهار بخش تنظیم و تدوین شده است.
بخش اول: شاعران
بخش دوم: نویسندگان
بخش سوم: عرفا و فلاسفه
و بخش چهارم: دانشمندان و متفکران

در این کتاب با معرفی بزرگ‌مردانی که در زنده ساختن مجدد زبان ادب پارسی و تجدید حیات ملیت ایرانی نقش مؤثر داشتند، به افکار و اندیشه‌های متفکران و اندیشمندان ایرانی قبل از اسلام اشاره می‌شود. و آن‌جا که از صوفیان و از فلاسفه‌ی عارف‌مسلک سخن به میان می‌آید و از عقیده‌ی «وحدت وجودی» بحث می‌شود که یک اندیشه‌ی آریایی است، خواننده به گذشته‌ی دور سفر می‌کند و با متفکرانی آشنا می‌شود که با بهره‌گیری از افکار و اندیشه‌های آریایی نضج می‌یابند و رشد می‌کنند. تا آن جا که این اندیشه‌ها در فکر و روح اندیشمندان دوران اسلامی نیز مؤثر واقع می‌شود.

به تعبیر مؤلف، این اثر ناچیز، کوشش فروتنانه‌ای است در حوزه‌ی ادبیات ایران، برای تهییج غرور ملی در نسل جوان و تقویت روح میهن‌پرستی و شور اسلام‌خواهی در جوانان ایرانی و هدیه‌ای به عموم خوانندگان.

کتاب چهره بی‌نقاب تاریخ نوشته‌ی شمس‌الله توکلی را انتشارات «سفیر اردهال» در ۳۱۲ صفحه در قطع وزیری و به قیمت ۳۰ هزار تومان منتشر کرده است.

سفارش اینترنتی:

برای دریافت این کتاب، از طریق این لینک زیر سفارش خود را ثبت کنید تا در سریع‌ترین زمان کتاب برایتان ارسال شود. شایان ذکر است که هزینه‌ی ارسال این کتاب برای شما رایگان است.

 

برای ارسال متن رپرتاژ و آگهی برنامه یا کالای فرهنگی خود در وب‌سایت خوابگرد (و تلگرام و فیسبوک آن) این‌جا را کلیک کنید.

این مطالب را هم خوانده‌اید؟

۲ نظر

 • Reply مهدی ۵ تیر ۱۳۹۶

  سلام
  نسخه چاپی این کتاب را چگونه می‌توان با اطمینان خرید. به این دلیل که من چند وقت پیش این کتاب را از راه لینک همین آگهی خریدم ولی بعد از چند روز در تماس فروشنده متوجه شدم که نسخه چاپی در دسترس نیست و ۲-۳ هفته طول می‌کشد تا تهیه کنند و چون فوریت مسافرتی بود ناچار شدم پول را پس بگیرم.

 • Reply محمد ۱۶ تیر ۱۳۹۶

  با سلام.
  در حال حاضر کتاب چهره بی نقاب تاریخ مجدد تجدید چاپ شده است و به راحتی می توانید توسط لینک خرید مربوطه یا تماس با شماره تلفن ۰۹۱۹۶۲۴۲۰۱۵ این کتاب را تهیه بفرمایید. در خدمت شما هستیم.

 • شما هم نظرتان را بنویسید

  Back to Top