دوره‌گرد

شما هم دعوت اید: سفر فرهنگی به ازبکستان

۱۷ مهر ۱۳۹۴
دعوت به سفر فرهنگی به ازبکستان

بخارا و سمرقند بخش مهمی از جغرافیای بزرگ فرهنگ ایران قدیم است. شاید شما هم مثل من سفر به این دیار را گاهی آرزو کشیده باشید. خیلی از ما دوست داریم به این شهرها سفر کنیم و در هوای ایرانِ تاریخی و اسرارآمیز و هوای کهن ادب پارسی نفس بکشیم. در سرزمینی قدم بزنیم که قرن‌ها پیش سوزنی سمرقندی و رودکی و… بر آن زیسته‌اند. حالا، با ابتکار مؤسسه‌ی فرهنگی گردشگری «ژیوار»، امکان این سفر به شکلی هدفمند، با هزینه‌ای مناسب و برنامه‌ای متفاوت، و با همراهی همسفری خوشنام و اهل ادب فراهم آمده است. ماجرا این است که مؤسسه‌ی «ژیوار» با نویسنده و شاعر پیش‌کسوت، جواد مجابی، به گفت‌وگو نشسته و او پذیرفته که مهمان ویژه‌ی این سفر باشد.

zhivarاگر با جواد مجابی در این سفر همراه شوید، از ششم تا سیزدهم آذرماه در ازبکستان خواهید بود و شهرهای تاشکند، سمرقند و بخارا را سیاحت خواهید کرد. شعر خواهید خواند و جلوه‌ی بخارا و سمرقند را در ادب کهن فارسی، معماری و موسیقی در مصاحبت با او بررسی خواهید کرد. به قول معروف، هم فال است و هم تماشا.

برای ثبت‌نام فقط تا پایان مهرماه ۹۴ فرصت دارید. مؤسسه‌ی ژیوار ریز برنامه‌های این تور را در این صفحه از سایت خود [+] منتشر کرده تا با چشمی باز و برنامه‌ای معین قدم به ازبکستان بگذارید و خاطر خوش کنید و پرخاطره بازگردید. برای آگاهی از جزئیات برنامه‌‌ی سفر و ثبت‌نام، وب‌سایت ژیوار را ببیند یا با آن‌ها تماس بگیرید: ۸۸۶۱۶۹۴۷ – ۸۸۶۱۶۹۴۸

این مطلب به سفارش مؤسسه‌ی ژیوار در خوابگرد منتشر شده است.

این مطالب را هم خوانده‌اید؟

بدون نظر

شما هم نظرتان را بنویسید

Back to Top