جایزه‌ی بهرام صادقی خبر و گزارش

پیوستنِ «طاقچه»‌ای‌ها به جایزه‌ی بهرام صادقی

۱۸ مهر ۱۳۹۴
چهل داستان‌نویس منتخب جایزه‌ی ادبی بهرام صادقی

کمتر از ۱۲ روز دیگر مهلت فراخوان جایزه‌ی ادبی بهرام صادقی به پایان می‌رسد. و خبر خوب این‌که کتابخوان و فروشگاه کتاب الکترونیک «طاقچه» هم به این جایزه پیوسته و قرار است کاربران و مشترکان نرم‌افزار کتابخوان «طاقچه» هم به طور مستقل، به ۳ اثر برتر خود از میان ۲۰ اثر منتخب جایزه امتیاز بدهند. یعنی داوریِ گروهی از خوانندگان در کنار قضاوتِ داوران جایزه و نیز پرداخت مجموع ۳۰ میلیون ریال جایزه‌ی نقدی جداگانه به برگزیدگان کاربران «طاقچه».

۱۲ سال پیش در نخستین دوره‌ی این جایزه هم بخشی مشابهِ این را در نظر گرفته بودیم و در آن روزها که روزگار رونق وبلاگ‌نویسی بود، وبلاگ‌نویسان هم برگزیدگان خود را اعلام کردند. حالا با ابتکار دوستان کتاب‌فروش طاقچه‌ای، این بخش هم به جایزه ادبی بهرام صادقی اضافه شده که اجرای آن در درونِ خود نرم‌افزار و اپلیکیشن «طاقچه» انجام خواهد شد و سرانجام، برگزیدگان نهایی در دو بخش جایزه‌ی اصلی و جایزه‌ی طاقچه، هم‌زمان، در دی ماه ۱۳۹۴ معرفی و تقدیر خواهند شد.

پیش‌تر هم گفته‌ام که وجه امتیاز مسابقه‌ی داستان کوتاه بهرام صادقی، نسبت به سایر جوایز داستان کوتاه، انتشار متن ۲۰ اثرِ منتخب مرحله‌ی دوم در سایت خوابگرد همراه با نقد مکتوب آن‌ها به قلم دو تن از داورانِ منتقد است. داوری نهایی این دوره از جایزه بر عهده‌ی خانم فرشته احمدی و آقایان حسین پاینده، حسین سناپور و محمدحسن شهسواری ست و نویسندگان ۳ اثر برگزیده‌ی داوران، علاوه بر لوح تقدیر، مجموعاً ۴۵ میلیون ریال جایزه‌ی نقدی نیز دریافت خواهند کرد. متن کامل فراخوان و شرایط شرکت در مسابقه را در این آدرس بخوانید و اگر هنوز داستان‌تان را نفرستاده‌اید، فقط تا ساعت ۲۴ آخرین روز مهرماه ۹۴ فرصت دارید.

مهلت شرکت در دومین دوره‌ی مسابقه‌ی بهرام صادقی به آخر رسیده است.

این مطالب را هم خوانده‌اید؟

۲ نظر

 • Reply مهدی صالح پور ۲۵ مهر ۱۳۹۴

  سلام / امکان تمدید جایزه وجود داره؟ حتی اگر یک هفته تمدید بشه عالیه!

  • Reply خوابگرد ۲۵ مهر ۱۳۹۴

   متأسفانه این امکان را نداریم.

  شما هم نظرتان را بنویسید

  Back to Top